Diyet Programları | Üsküdar Online Diyet | Diyetisyen Mervegül EREN

Merhaba

10 yaşımda geçirdiğim bir ameliyat sonrasında ilk defa bir diyetisyenle tanıştım. Ameliyat sonrası doğru beslenebilmek için desteğini aldım. O zamanlar vay çok havalı bir doktormuş diyetisyenler demiştim. Evet bir dönem diyetisyenleri doktor sanıyordum ve bu yanılgım beni severek okuyup, işimi yaptığım mesleğimi seçmeme zemin hazırlamış oldu.

Kendi hayatımın birçok yerinde sağlığın bir insan hayatında her unsurdan değerli olduğunu tasdik edecek çok şeylere tanık oldum. Beslenmenin sağlığımızın üzerindeki etkisi ise zaten yadsınamayacak kadar elzem. İnsanların hayatlarına dokunabilmenin onları iyi hissetirebilmenin, mutlu edebilmenin çok etkili bir yolu. Bu yol da mesleği sevmemin yegane sebeplerinden biri haline getirtiyor.

2022 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. Aynı sene Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümünü de bitirerek meslek hayatına iki diplomayla atıldım. Bu süreçte bilimsel kongreler, seminerler ve kurslara katıldım. Stajlarımı Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, SBÜ Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastenesi, Maltepe Devlet Hastanesi ve özel bir uzman diyetisyen kliniğinde tamamladım. Lisans tezimi “Hipertansiyon Üzerinde Akdeniz Diyeti ile DASH Diyeti Etkilerinin Karşılaştırılması”üzerine yazdım. Aynı zamanda aşçılık okurken danışanlarına diyet listelerini sevdirecek daha sağlıklı alternatiflerin oluşturulduğu bir kursa giderek bunları sosyal medyada sizlerle paylaştım ve paylaşmaya devam ediyorum. Diyetisyenin sadece kilo alma veya verme sürecinde etkin olduğu algısını yıkmaya çalışarak aslında pek çok farklı ruhsal, psikolojik ve fiziksel hastalığın önüne geçmede veya tedavisinde destekleyici bir role sahip olduğunu göstermek için çabalıyorum.

Diyet yapmanın, sağlıklı beslenmenin aşılması gereken bir handikap değil tersine sizi daha iyi hissettirip mutlu eden bir eylem olduğunu göstereceğime gönülden inanıyorum. Sağlıklı beslenmeyi sizin için keyifli hale getirerek sürdürülebilirliğini mümkün kılmak için çalışıyor olacağım. Buradaki kilit nokta sizin başlamak istemeniz sonrası için ise benimle irtibata geçmek sonuçları birlikte göreceğiz.

Sevgiler,

Merve Gül Eren

Diyetisyen